Jesień w TVP Sport HD

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Istagram

Na antenach TVP będzie można zobaczyć m.in. mecze Legi  Warszawa w Lidze Mistrzów, Puchar Niemiec, WTA, PHL oraz NHL.

Po raz trzeci Memoriał Kamili Skolimowskiej (28 sierpnia) odbędzie się na warszawskim Stadionie Narodowym. Jego największymi gwiazdami będą polscy lekkoatleci, medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Ponieważ mityng zostanie rozegrany zaledwie tydzień po zakończeniu igrzysk w Rio (5 – 21 sierpnia, transmisje w TVP1, TVP2 i TVP Sport), wszyscy liczą, że wymienieni tu zawodnicy wystąpią w stolicy Polscy już jako aktualni medaliści olimpijscy, być może nawet mistrzowie.

Po raz pierwszy w historii Telewizji Polskiej Letnie Igrzyska Paraolimpijskie (7 – 18 września) będą transmitowane w TVP1 i TVP Sport – do tej pory relacje pojawiały się tylko w programach informacyjnych. Polacy wystąpią w 12 dyscyplinach, a ekipa liczyć będzie około 70 – 80 sportowców.

We wrześniu i październiku czas na ostatnie turnieje z tenisowego cyklu WTA, które zakończą się mistrzostwami tej organizacji w Singapurze. Wcześniej zostaną rozegrane zawody w Tokio, Wuhan, Pekinie i Moskwie. We wszystkich weźmie udział Agnieszka Radwańska, która przed rokiem okazała się najlepsza w Singapurze. Transmisje z tych turniejów, w tym Mistrzostw w Singapurze, pokaże TVP Sport.

Nie zabraknie także piłki nożnej. Jeżeli Legia Warszawa awansuje do Ligi Mistrzów, jej mecze pokażemy w TVP1; jeśli zagra w Lidze Europy – w TVP2 (dodatkowe mecze tych rozgrywek w TVP Sport)! Kolejny sezon będzie można śledzić w TVP Sport Puchar Niemiec. O trofeum powinni walczyć: Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie, a także Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem. W ofercie znajdą się także towarzyskie mecze reprezentacji Polski i mistrzów świata – Niemców. Polacy zagrają towarzysko po meczu kwalifikacji mistrzostw świata z Rumunią 11 listopada. Niemcy już 31 sierpnia zmierzą się z Finlandią. Specjalny magazyn piłkarskiej Ekstraklasy „Gol Ekstra” w poniedziałki w TVP1, ok. godz. 22:30 i TVP INFO, godz. 23:30, a wszystkie bramki będzie można zobaczyć w kronice „Gol” (TVP1, sobota i wtorek, ok. godz. 20:00). Ofertę piłkarską uzupełnią rozgrywki Ekstraklasy Futsalu (od połowy września, transmisja jednego spotkania w kolejce – w poniedziałek, o godz. 18:30) oraz kanały klubowe Bayernu Monachium i FC Barcelony.

Pod koniec listopada widzów czekają emocje związane ze sportami zimowymi. Ruszają zawody Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich z naszymi gwiazdami: Justyną Kowalczyk i Kamilem Stochem. To ważny dla nich sezon, gdyż na przełomie lutego i marca 2017 r. odbędą się w Lahti mistrzostwa świata. Skoki pokazywać będzie TVP1, a biegi – TVP2.

Także fanów hokeja czeka spora dawka emocji. Na początku września nasza reprezentacja gra w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pyeongchang. Tuż po nim startuje Polska Hokej Liga. A później odbędą się mecze na najwyższym poziomie: Puchar Świata i rozgrywki NHL. Ofertę zimową uzupełniają zawody w łyżwiarstwie szybkim i figurowym.

W jesiennej ramówce powrócą do TVP Sport cieszące się dużą popularnością magazyny publicystyczne: poniedziałek o godz. 20:15 to pora emisji „4-4-2”, na który zaprasza Dariusz Szpakowski; we wtorek o godz. 16:35 – premiera magazynu „Pełnosprawni”, który będzie pokazywany także w Jedynce (sobota, godz. 8:30).

 

źródło: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial