TVP nabyła sublicencję na IO 2018 i 2020

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Twitter
Visit Us
Istagram

Telewizja Polska na zasadzie sublicencji uzyskała wyłączne prawa do transmisji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020.

Dzięki podpisanej umowie widzowie TVP doświadczą sportowych emocji z występów polskich sportowców i najważniejszych wydarzeń olimpijskich na antenach: TVP1, TVP2, jak i w Internecie – na platformach online i w mediach społecznościowych. TVP uzyska prawa cyfrowe do transmisji nadawanych w sposób linearny oraz ograniczone prawa do retransmisji, a także skrótów najważniejszych wydarzeń. TVP zrelacjonuje swoim widzom 200 godzin z Zimowych i 350 godzin z Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dzięki temu widzowie obejrzą wszystkie występy Polaków w Pjongczang i Tokio. Jednocześnie Eurosport, kanał z portfolio Discovery, zachowa pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe.

Umowa zawarta z Discovery Communications stanowi połączenie globalnego zasięgu i eksperckiego profilu kanałów Eurosportu z wieloletnim doświadczeniem olimpijskim i znajomością potrzeb polskich widzów, które w ramach tej współpracy wnosi publiczny nadawca, jakim jest Telewizja Polska.

„Telewizja Polska będzie towarzyszyła polskim sportowcom podczas kolejnych igrzysk olimpijskich. Imprezy sportowe z udziałem Polaków to wielkie narodowe święto. Dlatego misyjnym obowiązkiem publicznego nadawcy jest relacjonowanie tych najważniejszych wydarzeń sportowych, przy dbałości o najwyższą jakość realizowania transmisji. Przy EURO 2016 pokazaliśmy, że potrafimy to znakomicie połączyć!”– powiedział Jacek Kurski, prezes TVP.

„Igrzyska olimpijskie to najważniejsze sportowe zawody świata. Telewizja Polska relacjonuje je od 1960 roku od Igrzysk w Rzymie. Wartością nadrzędną jest humanizm olimpijski, który przez ponad 100 lat nie stracił swoich uniwersalnych treści.”– powiedział Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport.

„Zawarcie porozumienia to świetna wiadomość dla wszystkich, którzy pasjonują się igrzyskami olimpijskimi. Jeszcze większa liczba kibiców będzie mogła śledzić sportowe zmagania sportowców i przeżywać każdą minutę tej wyjątkowej imprezy sportowej. Cieszymy się z nawiązania współpracy z Telewizją Polską i innymi naszymi partnerami, dzięki czemu będziemy mogli zapewnić niezapomniane sportowe wrażenia widzom całego regionu” – powiedział Sasha Kojic, VP Sports, Discovery Networks CEEMEA.

„Igrzyska olimpijskie to wydarzenie bardzo ważne dla milionów Polakow. Dzięki zawartej umowie z TVP polscy widzowie będą mogli wybierać z bogatej oferty programowej – dostępnej zarówno w telewizji niekodowanej, kanałach tematycznych, a także na platformach cyfrowych i środowisku internetowym. Nigdy wcześniej nie mieli oni tak wielu możliwości kibicowania swoim idolom w ich olimpijskiej przygodzie” – powiedział Adam Widomski, dyrektor Eurosportu w Polsce.

źródło: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial