Sky Italia i DAZN z prawami do Seria A

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Istagram

Sky Italia oraz platforma DAZN pokażą rozgrywki Seria A w ciągu najbliższych trzech lat począwszy od sezonu 2018/2019.

Platforma Sky nabyła łącznie prawo do pokazywania 7 meczów w kolejce. I tak pokaże mecze w sobotę o godzinie 15:00 i 18:00. Natomiast w niedzielę o 15:00 dwa z trzech spotkań oraz 18:00 i 20:30. Poniedziałkowe spotkanie rozgrywane o 20:30 również zostanie pokazane przez Sky. Łącznie włoska platforma będzie pokazywała 266 spotkań w sezonie.

 

DAZN posiadał będzie prawa do trzech meczów Seria A w kolejce. Pokaże sobotnie spotkanie o 20:30 oraz w niedzielne o 12:30 i jedno spotkanie o 15:00. W sumie w sezonie 114 spotkań będzie można zobaczyć w usłudze streamingowej. Tym samym będzie to debiut tej platformy na rynku włoskim.

Telewizja Sky za prawa do transmisji zapłaciła ok. 780 milionów Euro za sezon, natomiast DAZN ok. 194 milionów Euro za sezon.

DAZN to platforma streamingowa wydarzeń sportowych na żywo, która to jest własnością brytyjskiej grupy Perform Group. Usługa oferowana jest w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Japonii i Kandzie. Miesięczna subskrypcja wynosi 9.90 Euro. Dostępna jest w telewizorze, komputerze, smartphonie, tablecie i konsolach do gier.

Sky Italia to włoska platforma cyfrowa posiadająca w swojej ofercie autorskie płatne kanały filmowe i sportowe. Kanały telewizyjne platformy Sky nadawane są z satelity Hot Birda 13E. Dostępne są również poprzez światłowód oraz w naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Źródło: Sky.it/fanpage.it/forbes.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial