EBU z testami UHD podczas ME w lekkoatletyce

Podziel się
RSS
Twitter
Visit Us
Follow Me
Istagram

EBU wraz z pięcioma członkami oraz 19 partnerami przeprowadzi testy w zakresie produkcji treści UHD.

Na testy produkcji treści UHD składać się będzie nagrywanie, przetwarzanie, rejestrowanie i rozpowszechniać treści na żywo w formacie Ultra High Definition (UHD) wraz z wysoką liczba klatek na sekundę HFR (High Frame Rates), wysokim zakresem dynamiki HDR (High Dynamic Range) i dźwiękiem nowej generacji NGA (Next Generation Audio).

Podczas ME testy obejmują pierwszą na świecie dystrybucję na żywo treści UHD z HDR (HLG / BT.2100) i HFR (100 klatek na sekundę, 2160p100). Obecne transmisje na żywo realizowane są w częstotliwością 50Hz w Europie, a HD z przeplotem (1080i25), mimo że komercyjne kodery i telewizory radzą sobie z rozdzielczością do 2160p50.

 

Podczas ME w Berlinie, we współpracy z członkami EBU BBC, France Télévisions, IRT, RAI i ZDF oraz wieloma partnerami technologicznymi, produkcja telewizyjna sygnału będzie prowadzona w formacie 2160p100 HLG / BT.2020. Kanał 2160p100 zostanie wykorzystany do wyprodukowania dwóch dodatkowych sygnałów w formacie 1080p100 i 1080p50. Następnie trzy kanały zostaną zakodowane w formacie HEVC i zmultipleksowane w celu przesyłu sygnału za pośrednictwem pojemności satelitarnej Eurovision na eksperymentalne stanowisko testowe RAI w Dolinie Aosty we Włoszech, a także za pośrednictwem sieci światłowodowej Eurovision do centrum nadawczego (BOC – Broadcast Operations Centre) znajdującego się w siedzibie BBC w Glasgow.

Sygnał 1080p100 będzie zawierał dźwięk nowej generacji NGA (Next Generation Audio) w postaci kanałów 4 + 7 + 0 wraz czterema dodatkowymi, interaktywnymi sygnałami mono dla dwóch komentarzy i dwóch opisów audio. NGA jest powszechnie uważaną techniką dźwięku zapewniającą wciągające wrażenia, ale także umożliwia dodatkowe funkcje, takie jak personalizacja, dostępność i interaktywność, za pomocą “obiektów”.

 

 

Mistrzostwa Europ w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 6-12 sierpnia w Berlinie.

 

Źródło: EBU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial