TVP pokaże mecze reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w siatkówce

Podziel się
RSS
Twitter
Visit Us
Follow Me
Istagram

TVP pokaże wrześniowe mecze Mistrzostw Świata z udziałem obrońców tytułu – reprezentacji Polski!

Transmisje na otwartych antenach TVP, stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Zmagania najlepszych drużyn globu potrwają od 9 do 30 września. Pierwszy mecz Polacy rozegrają 12 września przeciwko Kubie. W grupie D w Warnie drużyna prowadzona przez Vitala Heynena zmierzy się także z Portoryko, Finlandią, Iranem oraz gospodarzami, Bułgarią. Na antenach TVP, stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej obejrzą państwo wszystkie spotkania biało-czerwonych oraz finał i mecz o trzecie miejsce.

 

Mecze MŚ w TVP

12.09.2018r. 

19:30 Polska – Kuba  Grupa D

13.09.2018r. 

16:00 Polska – Portoryko  Grupa D

15.09.2018r. 

19:30 Polska – Finlandia  Grupa D

17.09.2018r. 

19:30 Polska – Iran  Grupa D

18.09.2018r. 

19:30 Polska – Bułgaria  Grupa D

30.09.2018r. 

17:00 o 3 miejsce

20:30 Finał

TVP pokaże także mecze Polaków w przypadku awansu do następnych rund.

 

Oczekiwania wobec naszej reprezentacji jak zwykle są bardzo duże, tym bardziej, że bycie obrońcą tytułu zobowiązuje. Cztery lata temu zawodnicy Stephane’a Antigi w znakomitym stylu sięgnęli po złoto na polskich parkietach. W niezapomnianym finale w katowickim Spodku ograli 3:1 dominatorów z Brazylii. Tym razem o powtórzenie tego osiągnięcia będzie trudno.

Sukces z 2014 roku był ostatnim, osiągniętym przez Polaków. Potem nastąpiły nieudane mistrzostwa Europy (5. miejsce w 2015 i 10. w 2017) oraz rozczarowanie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie biało-czerwoni odpadli w ćwierćfinale.

W tym roku selekcjonerem został wspomniany Heynen. W Lidze Narodów sprawdził bardzo wielu zawodników i spełnił cel minimum, jakim był awans do turnieju Final Six. Tam nasi nie dali jednak rady Amerykanom i Rosjanom.

Do Bułgarii belgijski szkoleniowiec zabierze stosunkowo młodą kadrę, chociaż z mistrzami świata z 2014 roku – Michałem Kubiakiem, Piotrem Nowakowskim, Fabianem Drzyzgą, Dawidem Konarskim i Pawłem Zatorskim. Jak się spiszą podczas najważniejszej imprezy sezonu? Przekonają się o tym państwo oglądając transmisje w otwartych kanałach Telewizji Polskiej, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

Źródło: TVP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial