OBS oraz Alibaba stworzą chmurę z treściami podczas IO 2020

Podziel się
RSS
Twitter
Visit Us
Follow Me
Istagram

Usługa OBS Cloud pozwoli zaoferować innowacyjne transmisje oraz treści video podczas zbliżających się IO 2020 roku w Tokio.

OBS Cloud ma do zaoferowania wszystkie niezbędne składniki w chmurze, w różnych wyspecjalizowanych konfiguracjach, aby wesprzeć bardzo wymagający proces produkcji i dostawy treści oraz nadawania sygnału z Igrzysk Olimpijskich. Oprócz zapewnienia większej elastyczności i skalowalności, wykorzystanie OBS Cloud może również pomóc nadawcom, w krótkim czasie w dostarczeniu treści, gdzie w normalnym procesie produkcji nadawcy muszą sami konfigurować, testować i uruchamiać swoje systemy lokalnie na rynku.

 

 

OBS (Olympic Broadcasting Services) może zapewnić większość treści video oraz treści dźwiękowych z Igrzysk Olimpijskich wszystkim nadawcom praw (RHB – Rights Holding Broadcaster) za pośrednictwem nowej platformy chmurowej. Nadawcy będą mogli także tworzyć własne treści, zarządzać nimi i dystrybuować w nowym systemie. Po zakończeniu Igrzysk będą też mieli możliwość przeniesienia swojego zasobu do własnych systemów lub utrzymania w chmurze OBS na przyszłe wydarzenia olimpijskie.

Ponadto Intel partner IO, będzie współpracował z Alibabą i OBS, aby zbadać bardziej wydajne i niezawodne przesyłanie mediów immersyjnych do RHB na całym świecie, co poprawi wrażenia fanów i przybliży ich do działania za pomocą wolumetrycznego i wirtualnego systemu Intela.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Alibaba Cloud opracowała to innowacyjne i skuteczne podejście do transmisji olimpijskich. Jako główny nadawca Igrzysk Olimpijskich, OBS postrzega siebie jako lidera w transformacji branży medialnej. Tokio 2020 będzie okazją dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego do promowania cyfrowych form dostarczania treści w branży medialnej, a także do wzmocnienia nadawców na całym świecie dzięki platformie chmurowej, która zapewnia nowe możliwości w zakresie gier dla fanów na całym świecie. Yiannis Exarchos, CEO OBS
Przyszłość igrzysk olimpijskich opiera się na technologii chmury, a Alibaba Cloud jest w pełni zaangażowana w przyczynianie się do cyfrowej transformacji igrzysk olimpijskich poprzez innowacje.Ta współpraca z OBS jest ekscytującą inicjatywą mającą na celu zwiększenie zasięgu i dostępności treści związanych z Igrzyskami Olimpijskimi i ostatecznie stymuluje ponowne przemyślenie tego, jak przemysł medialny działa w erze cyfrowej. Cieszymy się, że możemy stworzyć nowy standard w zakresie emisji i przyjemniejsze wrażenia dla publiczności na całym świecie podczas Tokio 2020. Joey Tan, General Manager of Global Strategic Accounts and Sports Business Unit, Alibaba Cloud
Dzisiejsi fani sportu szukają bardziej wciągających doświadczeń. Współpraca Intela z Alibabą Cloud i OBS ma na celu dostarczenie tych przełomowych doświadczeń dla nadawców i fanów w sprawny i wydajny sposób w OBS Cloud, wspieranym przez najbardziej zaawansowane procesory Intel Xeon Scalable. Jay Sankar, CTO and Head of Product of Intel Sports

Partnerstwo między Alibaba Group, a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim rozpoczęło się w styczniu 2017 r. Kiedy obie strony podpisały długoterminowe porozumienie strategiczne, które pomoże przekształcić Igrzyska Olimpijskie w cyfrową erę. Alibaba jest teraz oficjalnym partnerem usług “Cloud Services” i “E-Commerce Platform Services”.

Intel współpracuje z MKOI, aby ponownie wyobrazić sobie przyszłość Igrzysk Olimpijskich poprzez nowy poziom interakcji z fanami. Działa w ramach ruchu olimpijskiego i wraz z innymi partnerami olimpijskimi ma na celu zintegrować technologię z wieloma aspektami Igrzysk Olimpijskich. Począwszy od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku w PyeongChang, firma koncentruje się głównie na infuzji platform 5G, VR, 3D i 360-stopniowych platformach do opracowywania/powtórek treści, platformach sztucznej inteligencji i dronach. Także innych rozwiązaniach w celu wzmocnienia Igrzysk Olimpijskich.

 

Źródło: Olympic.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial