UEFA uruchamia darmową platformę OTT

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Twitter
Visit Us
Istagram

UEFA wprowadza nową platformę Over The Top (OTT) UEFA.tv.

Stworzenie platfromy ma na celu zapewnienie widzom większego dostępu do treści na żywo i video na żądanie z różnych rozgrywek pod patronatem Europejskiej Federacji Piłkarskiej.

Serwis o nazwie UEFA.tv początkowo zapewni fanom piłki nożnej platformę rozrywkową, która będzie oferować oryginalne programy oparte na 60-letnim europejskim archiwum piłkarskim. Stanie się także miejscem dla młodzieżowych, kobiecych i futsalowych rozgrywek UEFA, oferując im szeroki zasięg na żywo na odpowiednich rynkach. Ponadto będzie również służyć do promowania wszystkich rozgrywek UEFA, oferując treści, wywiady i szeroki zakres dodatkowych materiałów. Wszystkie treści wideo będą dostępne za darmo po rejestracji. Kibice będą mieli możliwość oglądania meczów z rozgrywek UEFA na żywo, nawet jeśli nie ma posiadacza praw na terytorium, na którym mieszkają.

Począwszy od przyszłego sezonu, Bundesliga będzie pierwszą ligą narodową, która będzie reprezentowana w nowym cyfrowym portalu UEFA.tv. UEFA i Deutsche Fußball Liga (DFL) zawarły partnerstwo, które zapewnii na platformie streamingowej materiały filmamowe z rozgrywek Bundesligi. Usługa ta będzie dostępna od momentu premiery i będzie obejmować poniedziałkowe wydarzenia weekendowych meczów i pokazów, takich jak „Bundesliga Special”, dostosowane specjalnie do zainteresowań międzynarodowych fanów. Ponadto dostępne będą archiwalne mecze Bundesligi i niezapomniane mecze Ligi Mistrzów UEFA z udziałem niemieckich drużyn.

Cyfrowy krajobraz ewoluuje i musimy być w stanie przewidzieć i zareagować na te zmiany. UEFA jest innowacyjną organizacją i wprowadzając tę platformę, będziemy sprawiać, że piłka nożna i nasze zawody będą bardziej dostępne dla kibiców na całym świecie. Nasza współpraca z Bundesligą jest kolejnym przykładem jedności europejskiego futbolu i wyraźnie pokazuje nasze pragnienie wspólnego zajęcia się przyszłymi możliwościami promocji naszego sportu.prezydent UEFA, Aleksander Čeferin

Treści Bundesligi na UEFA.tv będą dostępne od początku na głównych rynkach europejskich, takich jak Wielka Brytania, Włochy, Polska, Rosja, Hiszpania i Turcja, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

UEFA.tv nie będzie konkurować z kanałami telewizyjnymi, ale będzie się uzupełniać, wykorzystując szeroki zakres treści dostępnych w UEFA, w tym materiały archiwalne, retransmisje meczów, programy, magazyny oraz rozgrwyki futsalowe i kobiece.

UEFA.tv jest dostępna w Internecie na stronie www.uefa.tv oraz w aplikacji mobilnej iOS oraz Android.

 

Źródło: UEFA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial