Rozgrywki PGNiG Superligi mężczyzn w TVP

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Twitter
Visit Us
Istagram

Od sezonu 2019/20 mecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą pokazywane w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

W każdym sezonie TVP Sport pokaże min. 68 meczów – po dwa w każdej kolejce rundy zasadniczej i wszystkie w rundzie finałowej. W okresie trwania licencji da to ponad 270 spotkań, czyli około 550 godzin transmisji.

 

 

Co istotne, mecze będzie można śledzić również na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dostępne będą tam także zarchiwizowane spotkania, skróty z meczów, wywiady i liczne materiały wideo. Mecze będą pokazywane w standardzie HD z wykorzystaniem min. 5 kamer.

PGNiG Superliga będzie obok piłkarskiej Ekstraklasy najważniejszymi rozgrywkami ligowymi w Polsce pokazywanymi w TVP Sport. To kolejne ważne prawa sportowe, które udało się pozyskać, a także uzupełnienie naszej oferty dotyczącej piłki ręcznej. Pokazujemy przecież najważniejsze spotkania PGNiG Superligi kobiet, mecze kobiecej i męskiej reprezentacji, a także turnieje mistrzowskie z ich udziałem. Budujemy polski sport i najważniejsze rozgrywki, takie jak PGNiG Superliga, chcemy pokazywać w Telewizji Polskiej.Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

PGNiG Superliga należy do ścisłego TOP 5 najsilniejszych lig w Europie (wg Rankingu EHF). Jest jedną z czołowych lig zawodowych w Polsce. W rozgrywkach bierze udział 14 zespołów. Aktualnym mistrzem jest PGE VIVE Kielce, które w majowym finale pokonało Orlen Wisłę Płock. Brąz wywalczyła KPR Gwardia Opole. Wszystkie te drużyny regularnie występują w europejskich pucharach, gdzie święcą sukcesy – VIVE to triumfator Ligi Mistrzów z 2016 roku i półfinalista ostatniej edycji.

Otwiera się zupełnie nowy rozdział w historii polskiej piłki ręcznej. Dzięki umowie z Telewizją Polską dostęp do transmisji z ligowych rozgrywek zyska milionowa widownia w naszym kraju. Dotychczasowe oglądalności meczów piłki ręcznej w TVP Sport, m.in. z tegorocznego finału Pucharu Polski, pokazały ogromne zainteresowanie dyscypliną. Nasze analizy wskazują, że PGNiG Superliga w TVP Sport powinna stać się jedną z najliczniej oglądanych lig sportowych w Polsce.Marek Janicki, prezes Superliga sp. z o. o.
Niezwykle ważnymi elementami zawartej umowy są również plany promocji i praca nad atrakcyjnością transmisji. Wspólnie z TVP mamy zaplanowane liczne aktywności promujące rozgrywki. Zachowaliśmy prawa do skrótów, z których będą mogły korzystać przedstawiciele mediów, kluby, a od nowego sezonu znajdą się one także na nowej platformie internetowej PGNiG Superligi nad którą pracujemy. Przygotujemy także kompleksową, dedykowaną oprawę graficzną i wizualną transmisji oraz dostarczymy pełne analizy statystyczne. Warto będzie oglądać PGNiG Superligę.dodał prezes Janicki.

Sezon 2019/20 PGNiG Superligi wystartuje w piątek 30 sierpnia. W tym dniu odbędzie się również pierwsza transmisja na antenie TVP Sport. Transmitowane spotkania będą rozpoczynać się w jednym ze stałych pasm dedykowanym PGNiG Superlidze we wtorki, środy lub piątki o godz. 17:30 lub 18:00 i w niedzielę o godz. 13:00.

Kontrakt pomiędzy Telewizją Polską S.A., a Superligą sp. z o.o. został zawarty na okres czterech lat, tj. na sezony 2019-2023.

 

Źródło: TVP Sport/Superliga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial