Hokejowa Liga Mistrzów w Polsacie Sport

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Twitter
Visit Us
Istagram

Telewizja Polsat nabyła prawa do Champions Hockey League.

Faza grupowa hokejowej Ligi Mistrzów wystartuje już w czwartek 29 sierpnia. 32 drużyny z 13 europejskich lig będzie rywalizować w ośmiu, czterozespołowych grupach. Do środy 16 października zostanie rozegranych 6 kolejek spotkań. Zwycięzcy i drużyny z drugiego miejsca z każdej z grup awansują do fazy pucharowej, która rozpocznie się 12 listopada. Finał Ligi Mistrzów w hokeju na lodzie już 4 lutego. Obrońcą tytułu jest szwedzkie Frölunda Indians.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz drugi z rzędu wystąpi GKS Tychy. Mistrz Polski zmierzy się w grupie F z aktualnym Mistrzem Niemiec – Adler Mannheim (w jego barwach gra m.in. Mathias Płachta, syn Jacka Płachty, byłego reprezentanta Polski i selekcjonera Reprezentacji Polski w latach 2014-2017), Wicemistrzem Austrii – Vienna Capitals oraz Wicemistrzem Szwecji – Djurgardens Sztokholm. W barwach ostatniego z wymienionych zespołów w latach 1991-1994 grał jeden z najbardziej znanych polskich hokeistów – Mariusz Czerkawski i to właśnie stąd wyruszył na podbój NHL. W rozgrywkach hokejowej Ligi Mistrzów oprócz zespołu Mistrza Polski zobaczymy także dwóch reprezentantów Polski. W barwach Belfast Giants zagra Patryk Wronka, a w drużynie Ocelari Triniec – Aron Chmielewski.

Mecze hokejowej Ligi Mistrzów widzowie będą mogli śledzić tylko na sportowych antenach Polsatu. Spotkania skomentują m.in. Mariusz Czerkawski, Grzegorz Michalewski, Tomasz Włodarczyk i Mariusz Hawryszczuk. Wśród ekspertów zobaczymy Marcina Ćwikłę, Krzysztofa Zapałę i Tomasza Wołkowicza.

Wszystkie mecze Mistrza Polski oraz wybrane mecze poszczególnych kolejek widzowie będą mogli zobaczyć tylko na sportowych antenach Polsatu.

 

Źródło: Polsat Sport / Zdjęcie: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial