Infront Production testuje sieć 5G podczas maratonu w Berlinie

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Twitter
Visit Us
Istagram

Infront Productions z powodzeniem przetestowało transmisję z kamer podłączonych do sieci 5G podczas maratonu w Berlinie.

Podczas testów wykorzystane zostały dwie kamery podłączone do sieci 5G , znajdujące się w punkcie półmaratonu i Nollendorfplatz. Przeprowadzony test umożliwił przesył obrazu do sieci o zwiększonej przepustowości w porównaniu do obecnych kamer podłączonych do sieci 4G.

Dzięki bezproblemowemu przeprowadzeniu testów 5G wiele ujęć z podłączonych kamer 5G zostało zintegrowanych z transmisją na żywo z maratonu.

W przypadku wdrożenia na większą skalę, taka konfiguracja prowadziłaby do bardziej zrównoważonej i usprawnionej produkcji.

Pełna produkcyjna z podłączonymi kamerami 5G działałaby wyłącznie w systemie serwerowym opartym na chmurze, eliminując potrzebę konfiguracji kamery o określonej częstotliwości radiowej, gdzie sygnał należy przesłać do samolotu, a następnie z powrotem do stacji nadawczej i wozu transmisyjnego.

Oprócz znacznej poprawy zasobów nadawczych kamery 5G rozszerzyłoby również wykorzystanie zdalnej produkcji, zmniejszając liczbę personelu nadawczego wymaganego na miejscu. Przyczyniłoby się zatem do bardziej zrównoważonej organizacji i zasięgu wydarzeń sportowych. Sprawiłoby to również, że przesyłanie strumieniowe na platformy internetowe takie jak YouTube czy Facebook byłoby szybsze i łatwiejsze.

Dostawa testu 5G na żywo była wspólną współpracą firm Infront Productions , Deutsche Telekom i organizatora imprez BMW BERLIN-MARATHON SCC.

Jest prawdopodobne, że jeden z pierwszych udanych testów technologii kamer podłączonych do sieci 5G odbył się prawdopodobnie na najszybszym maratonie na świecie. To przełomowy moment w transmisji i tym udanym teście to pierwszy krok w kierunku zapewnienia naszym partnerom bardziej zrównoważonej i zoptymalizowanej pod względem zasobów transmisji. Nie moglibyśmy być szczęśliwsi i chcielibyśmy podziękować naszym partnerom Deutsche Telekom i BMW BERLIN-MARATHON za ich wspólne wysiłki. Peer Seitz, kierownik produkcji w firmie Infront Productions
5G będzie miało ogromny wpływ na produkcje na żywo, szczególnie w celu zastąpienia tradycyjnych systemów kamer opartych na falach radiowych, światłowodzie lub satelicie. 5G zapewni wyższą jakość i mniejsze opóźnienia dla transmisji na żywo, a ogólnie zwiększy elastyczność operacyjną. W Deutsche Telekom chcemy umożliwić firmom produkcyjnym osiągnięcie tego celu poprzez zapewnienie wymaganych możliwości sieciowych. ”Tiana Trumpa, menedżer ds. 5G w Deutsche Telekom

 

Źródło: Infront / Zdjecie: bmw-berlin-marathon.com/SCC Events

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial