Od 2020 roku PGA TOUR i European Tour na żywo w Golf Channel Polska

Podziel się
RSS
FACEBOOK
FACEBOOK
Twitter
Visit Us
Istagram

Od 2020 roku obydwie najbardziej prestiżowe serie turniejów golfowych świata: PGA TOUR oraz European Tour będą dostępne w polskiej telewizji tylko w Golf Channel Polska.

Stacja pozyskała również wyłączność na transmisje m.in. zawodów World Golf Championships, Presidents Cup i Ryder Cup.

Widzowie Golf Channel Polska zobaczą na żywo następujące turnieje:

  • wszystkie turnieje PGA TOUR (w tym prestiżowy The PLAYERS, FedEx Cup playoffs i kulminacyjny TOUR Championship)
  • wszystkie turnieje European Tour (w tym finał Race to Dubai)
  • wszystkie rozgrywki w ramach World Golf Championships (WGC);
  • turnieje Presidents Cup
  • turniej Ryder Cup

Oznacza to, że niemal cały światowy golf na najwyższym poziomie zostanie skupiony teraz w jednym miejscu, czyli w Golf Channel Polska.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z naszymi partnerami z PGA TOUR i Discovery. Golf Channel Polska staje się domem dla najważniejszych turniejów golfowych świata. Robimy tym samym kolejny milowy krok w rozwoju golfa i – szerzej – w promocji zdrowego stylu życia w Polsce. Finał wielomiesięcznych negocjacji z PGA TOUR i Discovery zbiegł się w czasie z wielkim powrotem Tigera Woodsa, oraz z pierwszymi sukcesami młodych polskich golfistów na międzynarodowej arenie, z Adrianem Meronkiem i Mateuszem Gradeckim na czele. Od momentu uruchomienia kanału w 2017 r., Golf Channel Polska jest siłą napędową popularności tego pięknego sportu w naszym kraju.Marek Sowa, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Golf Channel Polska.
Rozwój Golf Channel Polska wiąże się bezpośrednio z rozwojem golfa w kraju. Od momentu powstania kanału wspieramy również naszych młodych zawodowców, zarówno na antenie telewizyjnej, jak i w mediach społecznościowych. W przyszłym sezonie, po raz pierwszy w historii w European Tour zagra reprezentant Polski – Adrian Meronk. Cieszę się, że idziemy w dobrym kierunku i że od 2020 r. oferta programowa stacji zostanie znacząco poszerzona.Katarzyna Terej, współzałożycielka i Prezes Zarządu Golf Channel Polska

Umowa z Golf Channel Polska została podpisana w następstwie przełomowego, 12-letniego porozumienia o strategicznej współpracy pomiędzy PGA TOUR i Discovery z czerwca 2018 roku, obejmującego globalne prawa (poza terytorium USA) do transmisji na żywo wszystkich wydarzeń PGA TOUR.

 

Źródło: Golf Channel Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial