Tour de France na wyłączność w Eurosporcie

Podziel się
RSS
Twitter
Visit Us
Follow Me
Istagram

Eurosport przedłużył umowę z Europejską Unią Nadawców i Amaury Sport Organisation na pokazywanie zawodów na wyłączność do 2023 roku.

Podpisana umowa pozwala pokazywać  wyścig kolarski Tour de France przez kolejne 6 lat. Natomiast w latach 2020, 2021, 2022 i 2023 na zasadzie wyłączności w 38 krajach1.W pozostałych państwach Europy wyłącznie na kanałach stacji będzie można obejrzeć pierwsze 75 minut zawodów.

Stacja Eurosport pokazuje wyścig kolarski od 1991 roku. Umowa obejmuje również prawa do dwóch z pięciu monumentów kolarstwa – wyścigów Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege – oraz innych zawodów w ramach cyklu UCI World Tour, w tym także prawa na wyłączność.

Oprócz transmisji na kanale Eurosport relacje z wyścigu kolarskiego prowadzone są również internecie poprzez platformę streamingową Eurosport Player na żywo i w trybie na żądanie.  W tym roku platforma umożliwia użytkownikom wybór do siedmiu dodatkowych kamer filmujących przebieg wyścigu. Ofertę uzupełniają informacje na portalu Eurosport.com, który zapewnia szczegółową relację z zawodów kolarskich, a niedawny zakup Play Sports Group przez Eurosport umożliwi dotarcie do jeszcze większej grupy kibiców kolarstwa w sieci.

1 38 krajów, w których Eurosport otrzymał prawa na wyłączność to: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Macedonia, Gruzja, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan.

 

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial